VAŠEK NÁDVORNÍK NA 2.MÍSTĚ V SOUTĚŽI ÚTĚCHY STARŠÍCH ŽÁKŮ NA BTM ČR V HUSTOPEČÍCH

V neděli 17. listopadu 2019 se v Hustopečích uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR staršího žactva Velká cena města Hustopečí. V konkurenci 107 starších žáků a 55 starších žákyň jsme měli dva zástupce, a to Vaška Nádvorníka, který startoval v turnaji A starších žáků a Adama Reka, který startoval v turnaji B starších žáků. Vašek Nádvorník nakonec obsadil 2.místo v soutěži útěchy.

Adam Rek si sice vybojoval na úvodním BTM ČR v Praze účast v turnaji A, ale vzhledem k tomu, že se nezúčastnil BTM ČR v Ostravě, musel opět bojovat o postupové pozice v turnaji B. Adam vyhrál svoji základní skupinu, když porazil Adama Chromíka z SK Březí i Patrika Vosátku z SKST Vlašim, oba 3:0. V hlavní soutěži bohužel Adam prohrál již mezi 32 s Adamem Poslem z Třeboně 3:11 v pátém setu, když vedl 2:1 na sety.

Vašek Nádvorník startoval již tradičně v turnaji A a tentokrát měl velmi blízko k postupu. Nejprve prohrál se sedmým nasazeným Martinem Černým ze Slaného 11:13 v pátém setu a následně vedl s Martinem Vaiglem z Vlašimi již 2:0 na sety, aby nakonec prohrál 12:14 v pátém setu. V zápase o třetí místo ve skupině Vašek porazil Štěpána Holuba z Havlíčkova Brodu 3:1. V soutěži útěchy Vašek postoupil přes Jakuba Růžičku z Havlíčkova Brodu, Radima Nechybu z Ústí nad Labem a Richarda Wagnera z Heřmanova Městce až do finále. Ve finále Vašek narazil na Jakuba Makaru ze Slaného, kterého porazil na posledním GP 11:8 v pátém setu. Tentokrát byl úspěšnější soupeř a po výsledku 1:3 obsadil Vašek pěkné 2.místo v soutěži útěchy starších žáků. Ve čtyřhře Vašek s Danem Volhejnem prohráli v 1.kole s párem Losos, Slavík (Tábor, Vrbno p. P.) 9:11 v pátém setu, když vedli již 2:1 na sety.

Výsledky turnaje naleznete: https://www.tournamentsoftware.com/find?StartDate=2019-11-16&EndDate=2019-11-17&Distance=15&page=1&CountryCode=CZE

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png