15. a 16.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  -  Slovan KST Bohnice A  9 : 1

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 3, Stránská Anna 3

Naše holky sice na úvod prohrály čtyřhru, když Radka Kaba s Aničkou Stránskou nedokázaly najít recept na sendviče našich bývalých hráček Oliny Kaucké a Ilči Veletové. Dramatický průběh měly též zápasy Radky s Ilčou Veletovou a Aničky s Olinou Kauckou, kdy obě prohrávaly již 0:2 na sety a obě vyhrály v koncovkách pátých setů. Ostatní zápasy byly též vyrovnané, ale již ne tak dramatické a holky tak zaslouženě zvítězily 9:1.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  TTC Elizza Praha A   3 : 7

Šimůnková Veronika 3, Bededová Zuzana 0, Kodetová Hanka 0

Naše Béčko tentokrát nastoupilo z důvodů velké nemocnosti a studijních povinností značně oslabené, ale i tak podalo kvalitní výkony. V dopoledním zápase dokázala Verča Šimůnková vyhrát všechny své zápasy, čímž potvrdila kvalitní výsledky z minulého víkendu na BTM v Jaroměři. Obzvlášť cenné je vítězství nad Karolínou Strnadovou 11:6 v pátém setu, která je o čtyři místa před Verčou na celostátním žebříčku dorostenek. Zuzka Benedová sehrála několik vyrovnaných zápasů, ve kterých jí v rozhodujících chvílích chybělo více jistoty. Svoji ligovou premiéru měla tentokrát naše úspěšná nejmladší žákyně Hanka Kodetová. Hanka hrála odvážně a zejména ve druhém setu s Lucií Vydrovou jí chabělo málo k vítězství v setu. Občas však byla příliš splašená a dělala množství nevynucených chyb. Utkání nakonec skončilo porážkou našich děvčat 3:7.

TJ Slavoj Praha B  -  SKST Vlašim B   4 : 6

Šimůnková Veronika 2, Averina Aleksandra 2, Kodetová Hanka 0

V odpoledním utkání vystřídala v naší sestavě Zuzku Benedovou Saša Averina. Na úvod Verča Šimůnková a Saša Averina bohužel prohrály čtyřhru, která sice byla vyrovnaná, ale holkám se nedařilo udržet se blíže u stolu a nakonec prohrály 0:3. Verča následně přehrála jak Annu Holejšovskou, tak Terezu Čížovou, obě 3:1, kdy vždy kromě jednoho setu měla hru pod kontrolou. Když Saša dokázala obrátit průběh zápasu s jedničkou soupeřek Veroniku Polákovou, kdy prohrávala již 1:2 na sety a 5:9, set vyhrála 11:9 a pátý set 11:5. Holky se ujaly vedení 3:2 a vykřesaly naději na bodový zisk. Bohužel v dalším průběhu Saša nevyužila dva dobře rozehrané sety s Annou Holejšovskou a prohrála 1:3 na sety. Pro Hanku Kodetovou šlo opět o sbírání zkušeností a povedlo se jí odehrát několik velmi zajímavých výměn. Rozhodujícím okamžikem utkání byl zápas Verči s Veronikou Polákovou. Verča prohrála úvodní dva sety v koncovkách, kdy jí chybělo trochu štěstí a nakonec prohrála 0:3. Za stavu 3:6 ukázala Saša další zajímavý obrat, kdy s Terezou Čížovou prohrávala již 1:2 a 2:9, set vyhrála 13:11 a pátý set 12:10, čímž vybojovala svůj druhý bod. Naše holky tak nakonec prohrály po boji 4:6.