MISTROVSTVÍ ČR DOROSTU ( 30. - 31. 5. 2009 Hluk )

O tomto víkendu se uskutečnilo poslední z řady MČR. V Hluku se sešli naše nejlepší dorostenky a dorostenci. Náš oddílový výběr - P. Zýková, L. Růžičková, M. Pikalová, M. Kubát , tentokrát neodjížděl s medailovými ambicemi. Snad jen Michal Kubát s L. Mazurou ( Kotlářka ) ve čtyřhře, po výborných průběžných výsledcích na BT, mohli doufat a věřit v lepší umístění.

Petra Zýková – postoupila ze 3-členné skupiny jako 2. Poradila si jasně s Havlíčkovou (Brno) 3:0 a prohrála 1:3 s Jakubcovou B. Los ji v pavouku přidělil do 1. kola Bednářovou (Havířov). Odešla vcelku jednoznačně poražena 0:4, i když v předcházejícím víkendu na „21“ v Mostu ji ve skupině dokázala porazit. Ve čtyřhře nastoupila společně s Vendy Tenglovou ( Čes. Bud. ) a v 1. kole přešly přes Jakubcová R., Illesová 3:0. Ve 2. kole už nestačily na pár Rozinková, Meidlová ( Hod, Ústí n/L ) 0:3. V mixu společně s M. Tomečkem ( Kotlářka ) prohráli v 1. kole Motl, Moravcová po boji 2:3. Celkově Petra nezklamala, prohrála se soupeřkami, které papírově i za stolem byly zkrátka lepší.

Lucka Růžičková – los k ní byl nemilosrdný, byla nalosována do hodně vyrovnané skupiny a hned v 1. kole svedla s Koutskou ( Most ) těžký a v podstatě rozhodující boj o postup ze skupiny, odešla poražena 1:3. Stále ještě šance na postup žila, ale musela by porazit 1. hráčku skupiny Gallerachovou ( Bor ) hrající nepříjemně se sendvičem na B straně. Lucka prohrála 1:3 a znamenalo to 3., nepostupové místo. Jak se pak ukázalo, prohrála vlastně s pozdější překvapivou vítězkou celého mistrovství. Ve čtyřhře společně s Míšou Pikalovou porazily v 1. kole bronzové medailistky z MČR st. ž. Sedloňová, Vránová ( Dobré, Hod ) 3:2. Byla to ovšem oboustranná přehlídka nevynucených chyb se šťastnějším koncem pro náš pár. V dalším kole narazily na nasazený pár Mikulcová, Pavlicová ( Brno ) a i když soupeřky nepodaly oslnivý výkon, stačilo to na jejich vítězství 3:1. V mixu společně s D. Šindelářem prohráli v 1. kole s Chrást, Suková 1:3. Lucka se prakticky po celou dobu mistrovství herně trápila, měla problém s technikou F topspinu a pohybem v herním prostoru, zvláště směrem dopředu, proti míčku. Bohužel se tento problém zápas od zápasu prohluboval a samozřejmě ovlivnil celkový Lucčin herní projev a určitě i její pocit ze hry.

Míša Pikalová – ze skupiny postoupila jako 2., když porazila Škopkovou ( Vlašim ) 3:1 a prohrála se Štikovou (Most ) 1:3, kterou v poslední době dokázala 2 x porazit. Bohužel se nedokázala častěji ( téměř vůbec ) prosadit F drajvem, byla o poznání pomalejší než je jejím zvykem a psychicky poddajnější. A na tom se nic nezměnilo ani v 1. kole pavouku, kdy byla nalosována k Meidlové ( Ústí n/L ).Velký problém Míša měla se zpracováním soupeřčina dlouhého podání a jejím následným tvrdým útokem. Sama po svém podání se do důraznějšího útoku téměř nedostala. Odešla poražena jednoznačně 1:4. Čtyřhra s Luckou byla už popsána výše. V mixu s Michalem Kubátem prohrály s nepříjemně hrajícím a bojovným Voříškem a Vyvadilovou (Kotlářka ) 2:3 hned v 1. kole. Trochu mě zklamal Míšin herní projev, neschopnost ani minimálně zapojit do hry věci, na kterých v tréninku pracujeme. A kde byla Míšina touha po vítězství, jakou předvedla na MČR ve Vlašimi, bez níž by tam na medaili těžko dosáhla?

Michal Kubát – ve 4-členné skupině si s přehledem poradil s Posteltem 3:1 a Beranem 3:0. O postup ze skupiny z 1. místa svedl bitvu s nepříjemně, ale bojovně hrajícím Smýkalem (Zlín ) a prohrál 2:3. Nechybělo mnoho a tento hráč se probojoval až do finále celého mistrovství, což ukazuje na nebývalou vyrovnanost širší špičky juniorů ( vyjma Širůčka ). V pavouku Michalovi los do 1. kola určil střediskového spoluhráče M. Tomečka a skončilo to po velké bitvě jeho vítězstvím 4:3 ( 9 v 7. setu ). Bohužel 2. postupové místo se projevilo tím, že ve 2. kole narazil hned na 1. nasazeného hráče Širůčka ( Havířov ), který v současné době patří i k nejlepším evropským juniorům. První 2 sety se Michal trochu zakřiknutě rozkoukával, ale pak hru více vyrovnal, snažil se přizpůsobit rychlosti a razanci soupeřových úderů a byly k vidění i moc hezké okamžiky. Prohrál 1:4 a mně se opět potvrdilo čeho všeho je Bejby herně za stolem schopen kdyby měl sílu a vůli na všem vytrvale a svědomitě pracovat. Ve čtyřhře s Lukášem Mazurou bohužel nepotvrdili medailové ambice a po nevýrazném výkonu prohráli ve 2. kole Ryšavý, Chrást ( Brno ) 1:3. Chybělo tomu nasazení, soustředěnost i bojovnost. Ovšem na druhou stranu je důležité zmínit, že tento pár se dokázal nakonec prokousat až do finále celého mistrovství. Mix s Míšou Pikalovou byl popsán již výše. Děkuji Vítkovi Gaydošovi, který s námi mistrovství absolvoval a velmi zdatně mi pomáhal při kaučinku!

Komentáře

Obrázek uživatele admin

Pepí by mohl jít dělat externistu na čtyřku

Nevím, jak to dělá, ale postupem času se stále zlepšuje, nebojím se říct, že se pomalu, ale jistě blíží k dokonalosti. Pepí je ve svých komentářích neuvěřitelně přesný, přičemž jeho hodnocení nepostrádá vůbec nic. Opět jsem si báječně početl. Kdybych se snad měl pouštět do nějakého komentáře, bylo by to jen a jen nošení dříví do lesa - vše už Pepí vystihl.

Neva!

Hezky ale!

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png